Reklam Alanı!

2024 LGS sınavı ne zaman yapılacak? (MEB LGS sınav takvimi)

featured

Liselere Geçiş Sınavı (LGS) için tarih araştırmaları başladı. Güzel bir lisede okuma hayaliyle sınava katılım sağlayacak öğrenciler, 2024 LGS sınavı için hazırlıklarını sürdürmeye devam ediyor. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından yapılan açıklamayla birlikte LGS tarihi belli oldu. Peki, 2024 LGS sınavı ne zaman yapılacak?

2024 LGS sınavının ne zaman yapılacağı, ortaokul öğrencileri tarafından sorgulanmaya devam ediyor. Lise eğitimlerini iyi bir lisede almak için LGS’ye hazırlanan öğrenciler, MEB tarafından paylaşılan sınav takvimini merak ediyor. İşte ayrıntılar.

2024 LGS NE ZAMAN?

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, LGS kapsamındaki merkezi sınavın 2 Haziran 2024 Pazar günü yapılacağını açıkladı.

BAKAN TEKİN’DEN LGS TAKVİMİ AÇIKLAMASI

Bakan Tekin, AA muhabirine LGS merkezi sınav takvimine ilişkin açıklamalarda bulundu.

Çocukların, 2023-2024 eğitim öğretim yılını 14 Haziran’da karnelerini alarak tamamlayacaklarını belirten Tekin, 15 Haziran Cumartesi gününün ise Kurban Bayramı arifesi olduğunu söyledi.

Bu doğrultuda 2024’te yapacakları LGS kapsamındaki merkezi sınav tarihinin 2 Haziran Pazar olarak belirlendiğini bildiren Tekin, şunları kaydetti:

“Bu kararımızla, öğrencilerimizin sınava bayram öncesinde girmelerini daha da önemlisi öğrenci ve velilerimizin hem bayram hazırlıklarını hem de yaz tatili planlamalarını yaparken zihnen daha rahat olmalarını istedik. 2 Haziran’da yapılacak LGS sınavının soru sayısı ve soru şekliyle ilgili bir değişiklik olmayacağının bilinmesini isterim. Ayrıca tüm sorular sınav takvimine uygun olacak şekilde, sekizinci sınıf öğretim programlarında yer alan konu ve kazanımlar esas alınarak hazırlanacaktır.”

Milli Eğitim Bakanı Tekin, sınav takvimi ve süreçle ilgili çalışma ve duyuruları yeri geldikçe paylaşmaya devam edeceklerini bildirdi.

2024 LGS sınavı ne zaman yapılacak? (MEB LGS sınav takvimi)

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Bergama Haber, Gündem, Son Dakika Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!