Reklam Alanı!

YDUS 2. Dönem sınavı ne zaman, saat kaçta? İşte YDUS 2. Dönem oturumu hakkında bilgiler

featured

YDUS 2. Dönem oturumu için artık son günler. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM), Tıpta Yan Dal Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı’nı (YDUS 2. Dönem) 17 Aralık Pazar günü düzenleyecek. Peki, YDUS 2. Dönem sınavı saat kaçta başlayacak?

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Bayram Ali Ersoy, yazılı açıklamasında, Ankara’daki sınava 3 bin 655 adayın başvuru yaptığını bildirdi. T.C. kimlik kartını kaybeden, nüfus cüzdanı olmayan veya nüfus cüzdanında T.C. kimlik numarası ve fotoğraf bulunmayan adaylar için il ve ilçe nüfus müdürlükleri sınav günü açık olacak. Sınav sonuçları 30 Ocak 2024 tarihinde adaylarla paylaşılacak.

YDUS 2. DÖNEM SAAT KAÇTA BAŞLAYACAK?

10 bina ve 128 salonda gerçekleştirilecek sınavda emniyet görevlisi dahil 386 kişinin de görev alacağını belirten Ersoy, “10.15’te başlayacak sınav, 11.35’te sona erecek. Sınavda çoktan seçmeli soruların yer aldığı alanlarda 60 soru sorulacak ve adaylara 80 dakika cevaplama süresi verilecek.” ifadelerini kullandı.

YDUS 2. Dönem sınavı ne zaman, saat kaçta? İşte YDUS 2. Dönem oturumu hakkında bilgiler

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Bergama Haber, Gündem, Son Dakika Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!