ÖSYM tarih verdi: Kaymakam Adaylığı Giriş Sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak?

featured

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezince (ÖSYM), 2023 İçişleri Bakanlığı Kaymakam Adaylığı Giriş Sınavı (2023-Kaymakamlık) yapılmıştı. 2023-Kaymakamlık sınavı, 7 il ve 9 sınav merkezindeki 47 binada 22 bin 15 adayın katılımıyla gerçekleştirilmişti. Peki, Kaymakam Adaylığı Giriş Sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak?

İçişleri Bakanlığı Kaymakam Adaylığı Giriş Sınavı geçtiğimiz günlerde Sınava ait temel soru kitapçığı ile cevap anahtarının yüzde 10’u ÖSYM’nin internet sitesinden erişime açılmıştı. Tüm gözler şimdi ise sonuçların açıklanacağı tarihte. İşte, ÖSYM’nin sonuçları açıklayacağı tarih…

CEVAP ANAHTARLARI AÇIKLANDI
Sınava başvuran adaylar, temel soru kitapçığı diziliminde verilen sınav sorularının tamamına, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr adresinden erişebilecek.

Temel soru kitapçığı görüntüleme süreci, 13 Aralık 2023 tarihinde saat 23.59’da sonlandı.

SONUÇLAR NE ZAMAN AÇIKLANACAK?
ÖSYM takvimiyle Kaymakam Adaylığı Giriş sınavı sonuç tarihi duyuruldu.

Adaylar, sınav sonuçlarını 28 Aralık 2023 tarihinde 10.00’dan itibaren ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr adresinden T.C. kimlik numaraları ve aday şifreleriyle öğrenebilecek.

ÖSYM tarih verdi: Kaymakam Adaylığı Giriş Sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak?

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Bergama Haber, Gündem, Son Dakika Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!