1. Haberler
  2. Eğitim
  3. Ortak sınavlar ne zaman yapılacak? MEB 2.dönem ortak sınav takvimini paylaştı

Ortak sınavlar ne zaman yapılacak? MEB 2.dönem ortak sınav takvimini paylaştı

featured

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), resmi ve özel ortaokullar ile liselerde okul genelinde yapılacak birinci dönem ikinci yazılı sınavlarına ilişkin takvimi paylaştı. 2023-2024 eğitim öğretim yılı; 1. dönem 2. sınavları aralık ayında gerçekleştirilecek. Peki, ortak sınavlar ne zaman yapılacak?

Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB) öğrencilerin gelişimini takip etmek, müfredatın işlenmesinde okullar arasında bütünlük sağlamak ve uygulama birliği oluşturmak amacıyla “ortaokul ve lise düzeyinde, ülke, il ve okul genelinde 3 farklı ortak sınav uygulaması” bu yıldan itibaren başlatıldı.

Bu bağlamda 2023-2024 eğitim öğretim yılı; 1. dönem 1. sınavları, 30 Ekim-10 Kasım 2023 tarihleri arasında yapıldı. İlk sınavlar ardından gözler 2.ortak sınav takvimine çevrildi.

2.DÖNEM ORTAK SINAVLAR NE ZAMAN YAPILACAK?

2023-2024 eğitim öğretim yılı; 1. dönem 2. sınavları ise 25 Aralık 2023-05 Ocak 2024 tarihleri arasında yapılacak.

ORTAK SINAVLAR NASIL YAPILACAK?

Bakanlık tarafından yapılacak ortak yazılı sınavların soruları Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünce hazırlanarak okullara gönderilecektir. Sınav uygulaması okulda görevli öğretmenlerce yapılacaktır. Sınavın değerlendirilmesi ise okul veya Ölçme Değerlendirme Merkezi Müdürlüklerince yapılacaktır.

Ortak sınavlar ne zaman yapılacak? MEB 2.dönem ortak sınav takvimini paylaştı
Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Bergama Haber, Gündem, Son Dakika Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!