Meteoroloji ve AFAD’tan İzmir için kritik uyarı! Kuvvetli yağmur geliyor…

featured

Meteoroloji Genel Müdürlüğü ve AFAD bugün akşam saatlerinden sonra İzmir, Aydın, Manisa, Muğla ve Balıkesir’in batı ilçelerinde çok kuvvetli ve şiddetli sağanak yağış; Karadeniz Bölgesi’nde ise kuvvetli rüzgar ve fırtına beklendiğini belirterek vatandaşları yaşanabilecek olumsuzluklara karşı uyardı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü; İzmir, Aydın, Manisa, Muğla ve Balıkesir’in batı ilçelerinde çok kuvvetli ve şiddetli; Çanakkale’nin güneyiyle Balıkesir, Bursa çevrelerinde kuvvetli yağış; Trabzon, Rize, Giresun, Ordu ve Samsun çevreleriyle Sinop’un iç kesimleri, Çorum, Amasya, Tokat, Kastamonu, Bolu ve Karabük çevrelerinde güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli rüzgar ve fırtına uyarısında bulundu.

Meteoroloji’nin konuya ilişkin bugün yaptığı iki açıklama şöyle:

“Son değerlendirmelere göre; bugün akşam saatlerinden sonra batı kesimlerde başlayacak olan sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların İzmir, Aydın, Manisa, Muğla ve Balıkesir’in batı ilçelerinde çok kuvvetli ve şiddetli (51-100 kg/m2), Çanakkale’nin güneyi ile zamanla Balıkesir, Bursa çevrelerinde kuvvetli (21-50 kg/m2) olması beklendiğinden sel, su baskını, yıldırım, ulaşımda aksamalar, yağış anında kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

Öte yandan AFAD da İzmirlilere uyarı mesajı gönderdi.

Mesajda şu ifaelere yer verildi:

“Meteorolojiye göre bu akşam ve yarın İzmir’de çok kuvvetli sağanak yağış bekleniyor. Sel, su baskını, yıldırım ve kuvvetli rüzgara karşı tedbirli olun”

Meteoroloji ve AFAD’tan İzmir için kritik uyarı! Kuvvetli yağmur geliyor…

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Bergama Haber, Gündem, Son Dakika Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!