Reklam Alanı!

AUZEF bütünleme sınavı ne zaman yapılacak? (2023-2024 AUZEF bütünleme sınavı tarihi)

featured

Açık ve Uzaktan Eğitim Fakültesi (AUZEF) bütünleme sınavı tarihi, İstanbul Üniversitesi’nde okuyan açıköğretim öğrencileri tarafından sorgulanıyor. Sınava katılım sağlayacaklar için İstanbul Üniversitesi tarafından bütünleme sınavı tarihleri duyuruldu. Peki, 2023-2024 AUZEF bütünleme sınavı ne zaman yapılacak?

2023-2024 AUZEF bütünleme sınavı tarihi, sınava katılım sağlayacak olan öğrenciler tarafından araştırılmaya devam ediyor. İstanbul Üniversitesi bünyesine bağlı açıköğretim fakültesinde okuyan öğrenciler için telafi sınavı tarihleri açıklandı. Peki, AUZEF bütünleme sınavı ne zaman yapılacak?

AUZEF BÜTÜNLEME SINAVI NE ZAMAN?

2023-2024 eğitim-öğretim yılı güz yarıyılı bütünleme sınavı 10-11 Şubat 2024 tarihlerinde 81 il ve KKTC’de bulunan sınav merkezlerinde gerçekleştirilecektir.

Sınavlar, Cumartesi ve Pazar günleri sabah ve öğle olmak üzere toplam 3 oturumda gerçekleştirilecektir.

BÜTÜNLEME SINAVININ DEĞERLENDİRMEYE ETKİSİ

Açıköğretim programlarında dört (4) yanlış cevap, bir (1) doğru cevabı eksiltmektedir. (Yapılan her yanlış cevap için alınan toplam puandan 1,25 puan düşülmektedir.) Uzaktan öğretim programlarında başarı notu, hesaplama farklılığı nedeniyle bu kural uygulanmamaktadır. Ara/vize sınav sonuçlarının değerlendirmeye etki oranı %30, bitirme/bütünleme sınavının ise %70’tir.

AUZEF bütünleme sınavı ne zaman yapılacak? (2023-2024 AUZEF bütünleme sınavı tarihi)

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Bergama Haber, Gündem, Son Dakika Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!