Reklam Alanı!

Zorunlu trafik sigortasında azami prim artış oranı yüzde 10’a yükseltildi

featured

Sigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumu, yetkisini kullanarak zorunlu trafik sigortasındaki yüzde 5’lik azami prim artışını yüzde 10’a yükseltti. Sigorta şirketleri Ocak, Şubat, Mart ve Nisan aylarında her ay yüzde 10’luk zam yapabilecekler.

Sigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumu, yetkisini kullanarak zorunlu trafik sigortasındaki yüzde 5’lik azami prim artışının yüzde 10’a yükseltildiğini duyurdu.

Dün Resmi Gazete’de yayımlanan düzenlemeye göre, zorunlu trafik sigortası aylık azami prim artış oranı, 2024 yılının ilk 4 ayı için yüzde 5 olarak belirlenmişti.Oran, 2023’ün mayıs ayından itibaren aylık yüzde 2 olarak uygulanıyordu.

Sigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumu, bugün aldığı kararla yüzde 5’lik artışı yetkisini kullanarak azami prim artış oranını yüzde 10’a yükseltti.

Yeni alınan karara göre, sigorta şirketleri Ocak, Şubat, Mart ve Nisan aylarında her ay yüzde 10’luk zam yapabilecekler.

 

Zorunlu trafik sigortasında azami prim artış oranı yüzde 10’a yükseltildi

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Bergama Haber, Gündem, Son Dakika Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!