Reklam Alanı!

Rıdvan Dilmen yeni yabancı kuralını ve kupanın yeni formatını duyurdu

featured

Rıdvan Dilmen, Süper Lig için gündeme gelen play-off sistemiyle ilgili konuştu. Türkiye Kupası’nın yeni formatına değinen Dilmen, yeni sezonda uygulanacağı söylenen yabancı kuralına dair dikkat çeken ifadeler kullandı.

Ünlü yorumcu Rıdvan Dilmen, Süper Lig’de gelecek sezon uygulanması gündemde olan play-off sistemiyle ilgili TV 8.5’ta açıklamalar yaptı.

Türkiye Kupası’nın formatında da değişikliğe gidileceğini belirten Rıdvan Dilmen, yeni yabancı kuralının da detaylarını verdi.

Süper Lig için gündeme gelen play-off için konuşan Dilmen, “Play-off askıya alınmış” ifadelerini kullandı.

Ünlü yorumcunun bu ifadesi sonrası söze giren Murat Kosova, “O toplantıda kulüplerin neredeyse tamamı istemediğini söyledi” dedi.

Rıdvan Dilmen, Türkiye Kupası’nda planlanan yeni formatla ilgili de konuştu.

Ünlü yorumcu, “Kupa maçlarında bir ton takım var. Şimdi burada da sayıyı düşürüyorlar. Takım sayısını 24’e düşürüyorlarmış. Daha iyi” sözlerini sarf etti.

Türkiye Kupası’nda grup sistemine geçileceğini aktaran Dilmen, “6 tane 4 takımlı gruplar. Grupta 3 maç oynayacaklar. Sonra da çeyrek final, yarı final ve final.” dedi.

Öte yandan Rıdvan Dilmen, uygulanması planlanan yeni yabancı kuralına da değindi. Dilmen yabancı sayısının 12 olacağını kaydetti.

Ünlü yorumcu, yabancı kuralıyla ilgili şöyle konuştu:

“Yabancıyla ilgili düşündükleri, kulüplerin de muhtemelen okeyledikleri bence çok sağlıklı bir karar. 12 yabancı, 30 kişilik kadro 26 kişi olacak ama 12 yabancı.”

“İster 11 tane oynat, ister 5 tane oynat. Bence ekonomik olarak da fena değil.”

“21 yaş altı 3 tane yerli alabilirsiniz 26’ya ek olarak da…”

Rıdvan Dilmen yeni yabancı kuralını ve kupanın yeni formatını duyurdu

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Bergama Haber, Gündem, Son Dakika Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!