Reklam Alanı!

Husiler saldırdı, petrol yükseldi

featured

Husiler, Kızıldeniz’deki gemilere yönelik yeni saldırılar düzenledi. ABD ve Birleşik Krallık güçleri tarafından engellenen saldırıların ardından petrol fiyatlarında yükseliş yaşandı.

Husiler’in Kızıldeniz’deki ticari gemilere yönelik saldırıları artarken, petrol fiyatlarında da yükseliş yaşandı.

ABD ordusundan yapılan açıklamada, ABD ve Birleşik Krallık güçlerinin Husiler tarafından Güney Kızıldeniz’de uluslararası nakliye hatlarına doğru ateşlenen 21 insansız hava aracı ve füzeyi düşürdüğü açıklandı.

ABD Merkez Komutanlığı, herhangi bir yaralanma ya da hasar rapor edilmediğini bildirdi. Açıklamada, saldırının 19 Kasım’dan bu yana Kızıldeniz’deki ticari nakliye hatlarına yönelik 26. Husi saldırısı olduğu belirtildi.

Saldırılarda 18 insansız hava aracı, iki gemisavar seyir füzesi ve bir gemisavar balistik füzenin engellediği kaydedildi.

Brent varil başına 78 dolara yükselirken, ABD ham petrolü 72 doları aştı. Petrol fiyatlarındaki yükselişte Ortadoğu’daki arz kesintilerine yönelik endişelerin etkili olduğu belirtildi.

Petrol
0.32%
84,27 TRY

Husiler saldırdı, petrol yükseldi

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Bergama Haber, Gündem, Son Dakika Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!