1. Haberler
  2. Ekonomi
  3. Evlilik kredisi ne zaman verilecek, ne kadar olacak? Yeni evleneceklere faizsiz kredi müjdesi

Evlilik kredisi ne zaman verilecek, ne kadar olacak? Yeni evleneceklere faizsiz kredi müjdesi

featured

Evlilik kredisinin verileceği tarih, evlenmek için bekleyen çiftler tarafından sorgulanıyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yeni evlenecek olan çiftlere 150 bin TL faizsiz kredi verileceğini açıklamıştı.

Yapılan açıklamanın ardından evlenme hazırlığında olan çiftler ise evlilik kredisinin ne zaman verileceğini merak ediyor. Peki, evlilik kredisi ne zaman verilecek, ne kadar olacak?

Yeni evleneceklere 150 bin TL faizsiz evlilik kredisi için tarih araştırmaları başladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından, Kabine sonrası yapılan açıklamayla birlikte yeni evlenecek olan çiftlere, evlilik öncesi destek amacıyla faizsiz kredi verileceği açıklanmıştı. Gözler şimdi Meclis’e çevrildi. Peki, evlilik kredisi ne zaman verilecek, ne kadar olacak?

EVLİLİK KREDİSİ NE ZAMAN VERİLECEK?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kabine Toplantısı’nın ardından yaptığı açıklamada, gençlere verilecek destekleri açıkladı ve yeni evlenecek çiftlere faizsiz krediye dair de bilgi verdi.

Erdoğan’ın konuya dair sözleri şöyle;

“Aile ve Gençlik Bankası çalışmalarımızı tamamladık. Cumhur İttifakı’ndaki ortaklarımızla kanun teklifini Meclisimizin takdirine sunacağız.

Yeni evlenen çiftlere Aile ve Gençlik Bankasından karşılanmak üzere faizsiz kredi imkanı sunacağız, bunu pilot proje olarak deprem bölgesinde uygulayacağız.”

EVLİLİK KREDİSİ NE KADAR OLACAK?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından AK Parti Seçim Beyannamesi ve Milletvekili Aday Tanıtım Toplantısı’nda dikkat çeken vaatlerden biri de faizsiz evlilik kredisi olmuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan yeni evlenen çiftlere faizsiz 150 bin lira evlilik kredisi vereceklerini duyurmuştu.

EVLİLİK KREDİSİ HAKKINDAKİ BEYANNAME

Evlilik kredisiyle ilgili yapılan açıklama şu şekilde;

“Yeni evlilikleri teşvik etmek üzere, Aile ve Gençlik Bankası üzerinden yeni evlenen çiftlere iki yılı geri ödemesiz 48 ay vadeli 150 bin lira faizsiz evlilik kredisi vereceğiz. Ayrıca, Aile ve Gençlik Bankasının faaliyetleri arasında, çocukların eğitimi başta olmak üzere aile kurumunu koruyan ve güçlendiren çeşitli hizmetler de desteklenebilecektir.

Bu üç unsurlu programın Gelir Tamamlayıcı Aile Destek Sistemi ile uyumunu gözetecek, programlar arasındaki dengeyi, çalışma hayatında yer almayı caydırmayacak bir seviyede kuracağız.

Sosyal destek programlarımız ekonomik ve sosyal yan etkileri de dikkate alınarak gözden geçirilecek, aile bütünlüğünü koruyucu ve geliştirici vasfı güçlendirilecektir.

Sosyal yardımlardan yararlanma koşullarını standardize edeceğiz. Annelere olduğu gibi babaların da esnek çalışma imkanlarını genişleteceğiz. Kadın ve erkeğin evlilik bağıyla kurulan aileyi her türlü zararlı eğilimden koruyucu tedbirler alacağız.” denildi.

Evlilik kredisi ne zaman verilecek, ne kadar olacak? Yeni evleneceklere faizsiz kredi müjdesi

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Bergama Haber, Gündem, Son Dakika Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!