1. Haberler
  2. Ekonomi
  3. Ev kadınlarına 1000 liralık bayram ikramiyesi ne zaman verilecek?

Ev kadınlarına 1000 liralık bayram ikramiyesi ne zaman verilecek?

featured

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı geçtiğimiz günlerde ev kadınlarına da 1000 liralık bayram harçlığı ödemesi yapılacağını duyurmuştu. Kurban bayramı öncesi ev kadınları bu sorunun yanıtını arıyor. Peki ödeme yapılacak mı? Bakanlıktan yeni açıklama geldi.

Seçim vaatleri arasında yer alan “ev kadınlarına 1000 liralık ikramiye” ile ilgili vatandaşlar yeni geliştirmeleri araştırıyor.

Seçimde önemli bir kısmı yenilenen ve yemin törenini de geride bırakan TBMM’nin önünde emekli aylıklarından, ev kadınlarının emekliliklerini ve bayram ikramiyelerini de içeren bir dizi düzenleme var. Başkan seçimi divan teşekküllünden sonra Kurban Bayramı’na kadar çalışması öngörülen TBMM Genel Kurulu’na torba yasa teklifinin getirilmesi bekleniyor.

EV KADINLARINA KURBAN BAYRAMI ÖNCESİ 1000 LİRA YATACAK MI?
Bakanlıktan edinilen bilgiye göre yasa hayata geçirilir geçirilmez bir sonraki bayramda ev kadınlarına ikramiyeler yatacak.

Öte yandan ikramiyeleri içeren yasal düzenleme Kurban Bayramı’na yetişemeyeceği öngörülüyor. Böylece milyonlarca ev kadının beklediği 1000 liralık ikramiye bir sonraki bayrama kalacak.

Ev kadınlarına 1000 liralık bayram ikramiyesi ne zaman verilecek?

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Bergama Haber, Gündem, Son Dakika Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!