Reklam Alanı!

Dolar kuru bugün ne kadar? (11 Ocak 2024 dolar – euro fiyatları)

featured

Dolar – euro kaç TL? Dolar kuru en son ne kadar oldu? Bankalararası piyasada döviz kurlarında son durum.

Dolar 30 lira sınırına yakın seyrediyor.

Bankalararası piyasada dolar/TL 29,99, euro/TL 32,95 seviyesinde işlem görüyor.

ANLIK CANLI DÖVİZ KURU FİYATLARI İÇİN TIKLAYIN

trusd
USD
0.02%
32,19 TRY
treuro
EURO
0.06%
35,01 TRY
treuro
CHF
0.06%
35,37 TRY
trjpy
JPY
-0.0019%
0,21 TRY
trrub
RUB
0.23%
0,36 TRY
trcny
CNY
-0.02%
4,45 TRY
trgbp
GBP
0.06%
40,98 TRY
treur-usd
EURO/USD
0.01%
1,09 TRY

Merkez Bankası, New York’ta Yatırımcı Günü toplantısı düzenleyecek. Merkez Bankası Başkanı Hafize Gaye Erkan toplantı için ABD’de yer alırken, Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek çevrimiçi katılacak.

GÖZLER ABD ENFLASYONUNDA

Küresel piyasalar, bugün ABD’de açıklanacak enflasyon verilerini bekliyor.

Bu yıl faiz indirimlerine başlaması beklenen önemli merkez bankalarının, söz konusu indirimlere ne zaman başlayacağına yönelik belirsizlik devam ediyor.

Analistler, bugün ABD’de açıklanacak olan Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE) verilerinin, Fed’in gelecekteki faiz kararlarını şekillendirebileceğini belirterek, ülkede yıllık enflasyonun yüzde 3,2 olmasının beklendiğini hatırlattı.

Söz konusu verilerin piyasaların yönü üzerinde etkili olabileceğini vurgulayan analistler, yarından itibaren yoğunlaşacak bilanço döneminin de hisse ve sektör bazlı oynaklığı artırabileceğini ifade etti.

İLK FAİZ İNDİRİMİ MARTTA BEKLENİYOR

Enflasyon verileri öncesinde para piyasalarında, Fed’in ocak toplantısında faizi sabit bırakacağına kesin gözüyle bakılırken, mart toplantısında ise yüzde 67 ihtimalle ilk faiz indirimini gerçekleştirebileceği fiyatlanıyor.

Dün, Fed yetkililerinden gelen açıklamalar da takip edilirken, New York Fed Başkanı John Williams, enflasyon hedefine tam anlamıyla ulaşabilmesi için bir süre daha kısıtlayıcı politika duruşunun sürdürülmesi gerekeceğini düşündüğünü söyledi.

Fed’in enflasyonun yüzde 2’ye doğru gideceğinden emin olduğunda faiz oranlarını düşürebileceğini kaydeden Williams, enflasyonun 2024’te yüzde 2,25’e, 2025’te de yüzde 2’ye düşeceğini öngördüğünü ifade etti.

Williams, kısıtlayıcı para politikasının etkilerini hesaba katarak, ABD ekonomisinin bu yıl yaklaşık 1,25 büyümesini, işsizlik oranının da yüzde 4’e çıkmasını beklediğini bildirdi.

Dolar kuru bugün ne kadar? (11 Ocak 2024 dolar – euro fiyatları)

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Bergama Haber, Gündem, Son Dakika Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!