Reklam Alanı!

CHP’nin Bergama Belediye Başkan Adayı Tanju Çelik oldu

featured

CHP Merkez Yürütme Kurulu (MYK) ve Parti Meclisi (PM) tarafından dün 240 belediye başkan adayı açıklanırken, İzmir’den ise Bergama, Kınık, Tire, Torbalı, Kiraz ve Bayındır ilçe belediye başkan adayları açıklandı.

ANKETTEN BİRİNCİ ÇIKTI

Bergama anketinden Prof. Dr. Tanju Çelik birinci çıkarken, MYK’dan ismi çıkan ancak Parti Meclisi’nde veto edilen Ali Bor ise aynı ankette dördüncü çıktı.

Diğer yandan İzmir Büyükşehir Belediyesi Meclisi Birinci Başkan Vekili Mustafa Özuslu’nun, anketten üçüncü çıktığı, Osman Selim Tok’un ise ikinci çıktığı öne sürüldü.

Bergama’da mevcut Belediye Başkanı AK Partili Hakan Koştu’nun karşısına güçlü bir isimle çıkmak ve seçimi kazanmak isteyen CHP Bergama İlçe Örgütü’nden birçok partili bu seçimin ancak Tanju Çelik ile kazanılacağı görüşünü Genel Merkeze ilettiği belirtildi.

Ayrıca eski başkanlar, eski adaylar ve eski yöneticilerin ağırlıklı olduğu kesimin ise Çelik’i ‘Doğru aday’ olarak gördükleri ifade edildi.

PROF. DR. TANJU ÇELİK KİMDİR?

1972 yılında İzmir’in Bergama ilçesinde doğan Prof. Dr. Tanju Çelik, Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldu ve 1999 yılında İzmir Dr. Behçet Uz Çocuk Sağlığı ve Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde araştırma görevlisi oldu. Çalışmalarını bu hastanede devam ettiren Dr. Tanju Çelik yönetim kadrosunda görev alarak başhekim yardımcılığı görevini 2003-2005 yılları arasında üstlendi. 2005 yılında doğduğu yer olan Bergama Dr. Faruk İlker Devlet Hastanesi’ne tayin oldu. Devlet hastanesinde 5 yıl görev yapan Dr. Tanju Çelik hastanenin çocuk servisinin yeniden yapılanmasında görev aldı. Bergama Lisesi Mezunları Derneği başkanlığı yaptı. 2009 yılında Hatay’da Mustafa Kemal Üniversitesi Tayfur Ata Sökmen Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı’nda Yardımcı Doçent Doktor ünvanıyla göreve başladı ve bölümün kurulması ve geliştirilmesine katkı sağladı. Üniversite bünyesinde senato üyeliği, başhekim yardımcılığı gibi idari görevler aldı. 2012 yılında Sağlık Bakanlığı’na başvurarak yeniden kendisinin yetiştiği hastane olan İzmir Dr. Behçet Uz Çocuk Sağlığı ve Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde uzman doktor olarak göreve başladı. 2013 yılında Sağlık Bakanlığı’nın yapmış olduğu başasistanlık sınavını kazanarak başasistan oldu. 2017-2020 yıllar arasında hastanede Başhekimlik görevini üstlendi. Çocuk sağlığı ve hastalıkları üzerine yapılmış ulusal ve uluslararası alanda 100’den fazla yayın, poster ve sözlü bildirimi bulunmaktadır. Prof. Dr. Tanju Çelik evli ve iki çocuk babasıdır.

CHP’nin Bergama Belediye Başkan Adayı Tanju Çelik oldu

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Bergama Haber, Gündem, Son Dakika Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!