Reklam Alanı!

Çeyrek altın ve gram altın fiyatları bugün ne kadar oldu? 23 Ocak 2024 güncel altın kuru fiyatları

featured

Çeyrek altın ve gram altın fiyatları bugün ne kadar oldu? 23 Ocak 2024 güncel altın kuru fiyatları

Altın fiyatlarında son durum…

Altın fiyatları, doların gerilemesiyle yükselirken yatırımcılar bu hafta faiz kararlarını açıklayacak merkez bankalarını ve ABD’de açıklanacak ekonomik verileri izleyecekler.

Altının spot piyasadaki ons fiyatı 2 bin 30 dolar seviyesinde işlem görüyor.

Altının gram fiyatı 1976 lira, çeyrek altın 3 bin 243 liradan satılıyor.

ANLIK CANLI ALTIN FİYATLARI İÇİN TIKLAYIN

Yurt içinde Merkez Bankası’nın perşembe günkü faiz kararı bekleniyor. Ekonomistler yılın ilk toplantısında faizin 250 baz puan artışla yüzde 45’e çıkarılmasını bekliyor.

Merkez bankalarının mart ayında faiz indirimine başlayacağına dair beklentiler güç kaybetmeye devam ederken, ekonomilerin resesyona girmeden bu dönemi atlatabileceği yönündeki umutlar risk iştahını destekliyor.

Ekonomik aktivitenin endişe edildiği kadar yavaşlamayacağı yönündeki öngörüler şirket karlılıklarının da beklentilerin üzerinde gerçekleşebileceği yönündeki tahminlerin güç kazanmasına yardımcı oluyor.

Para piyasalarında, ABD Merkez Bankası’nın (Fed) bu ayki toplantısında politika faizini sabit bırakacağına kesin gözüyle bakılırken, bankanın martta faiz indirime başlama ihtimali yüzde 43 ile fiyatlanıyor.

Analistler, bu hafta takip edilecek yoğun veri gündeminin yanı sıra ABD’nin geçen yılın son çeyreğine dair büyüme verileri ile aralık ayına ilişkin kişisel tüketim harcamaları verilerinin Fed’in gelecek dönemde atacağı adımlara ilişkin sinyaller verebileceğinin altını çizdi.

Fed’in gelecek dönem politikalarındaki belirsizliğe karşın tahvil piyasalarındaki alış ağırlıklı seyir üçüncü güne taşınırken, ABD’nin 10 yıllık tahvil faizi yüzde 4,09 seviyesine indi.

Dolar endeksi ise 103’ün üzerinde kalmaya devam ederken, perşembe günü açıklanacak yoğun makroekonomik verilerin piyasalarda oynaklığı artırabileceği ifade ediliyor.

Çeyrek altın ve gram altın fiyatları bugün ne kadar oldu? 23 Ocak 2024 güncel altın kuru fiyatları

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Bergama Haber, Gündem, Son Dakika Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!