Reklam Alanı!

Başkan Koştu, kardeşinin iddialarına yanıt verdi: Kara propaganda!

featured

Bergama Belediye Başkanı Hakan Koştu, sosyal medya üzerinden kızkardeşinin yaptığı paylaşım ve yönelttiği suçlamalara yanıt verdi. Bir süredir karanlık bir güruh tarafından yürütülen algı operasyonunun bir parçası olarak yapılan paylaşıma dair “Yalan ve iftira üzerine senaryo kurmaya çalışan bu gruplar kardeşim üzerinden sinsi ve zehirli planlar yapmaktadırlar” dedi.

Başkan Koştu yapmış olduğu basın açıklamasında “5 yıl önce göreve geldiğimizden itibaren örnek gösterilen bir hizmet anlayışı ile hareket ettik ve halkımıza karşı hep şeffaf olduk. Şehrimizin kaynaklarını doğru zamanda doğru yerde kullanmak için özen gösterdik ve her kuruşuna dikkat ettik. Yapılan yatırımlarla Bergama’yı ileriye götürdük ve şaha kaldırdık. 4 yılda 4 defa denetimden geçtik ve her kuruşun hesabını verdik. Tam seçim döneminde farklı siyasi görüşler ve grupların yönlendirmesiyle kız kardeşim Hale Koştu Özyeşil’in facebook hesabından gerçeği yansıtmayan paylaşımları gündemi meşgul etmektedir. Siyasi olarak görüşümüzü desteklemesi zorunlu olmayan kız kardeşimin iddiaları hiçbir şekilde gerçeği yansıtmamaktadır. 2009 yılında İzmir İl Genel Meclis Üyesi, 2014’te bergama belediyesi Meclis Üyesi olmam sebebiyle yasa gereği sonu 0 ve 5 ile biten yıllarda resmi olarak mal varlığımızı bildirme mecburiyetimiz vardır ve kayıtlarda bulunmaktadır. Kişisel olarak yasa gereği tüm hesaplarım ve mal varlığım denetime tabidir. Belgesiz, mesnetsiz ve hiçbir dayanağı olmayan bu paylaşımlar kara propaganda olarak yürütülmektedir. yalan ve iftira üzerine senaryo kurmaya çalışan bu gruplar kardeşim üzerinden sinsi ve zehirli planlar yapmaktadırlar. Şayet söyledikleri iftira, yalan, sinsi ve kirli bir propagandadan ibaret değilse, ispatla yükümlüdürler. Eğer bunlar gerçekse yazmak ve konuşmak yerine neden suç duyurusunda bulunulmuyor, merak etmekteyiz. Siyaseten yürütülen bu çalışmalara karşı kendisi de farkına varmış, paylaşımlarını kaldırmıştır. Bu durumla ilgili hukuki süreç başlatılacaktır. 15 yıldır sürdürdüğüm siyasi hayatımın öncesi ve sonrası mal varlığımız denetime açıktır.” dedi.

thumbnail
İlişkili Haber
Başkan Koştu’dan: HODRİ MEYDAN

NE OLMUŞTU ?

Başkan Hakan Koştu’nun kız kardeşi Hale Koştu Özyeşil, ağabeyinin Hakan Koştu’nun malvarlığıyla ilgili olarak sosyal medya hesabından açıklama yapıp, yaptığı paylaşımı sildi…

Koştu’nun malvarlığının aile geliri olarak açıklanmayacağını belirten Özyeşil, “Başkan Koştu malvarlığını açıklasın” çağrısında bulundu.

Başkan Koştu, kardeşinin iddialarına yanıt verdi: Kara propaganda!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Bergama Haber, Gündem, Son Dakika Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!