Reklam Alanı!

Bakan Şimşek’ten valilere tasarruf çağrısı

featured

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, valilerden tasarruf tedbirlerine sıkı uyum, harcamaların verimli bir şekilde yönetilmesi ve kayıtdışı ekonomiyle mücadele konusunda destek istedi.

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Beştepe’de düzenlenen Valiler Buluşması toplantısına katıldı.

Toplantıya ilişkin sosyal medya hesabından paylaşım yapan Şimşek şunları kaydetti:

“Hazine ve Maliye Bakanlığı olarak yakın işbirliği içinde olduğumuz İçişleri Bakanlığımızın düzenlediği Valiler Toplantısı’na katılmaktan memnuniyet duyduk.

Kara paranın aklanması, terörizmin finansmanı ve kayıtdışı ekonomiyle mücadele konularında gösterdikleri destek ve özverili çalışmaları için başta Sayın Bakanımız Ali Yerlikaya olmak üzere tüm değerli valilerimize ve İçişleri Bakanlığımız personeline teşekkür ediyorum.

Orta Vadeli Programımızın temel önceliklerinden biri olan mali disiplinin sağlanması yolunda valilerimizin rolü büyük önem taşıyor.

Bu bağlamda tasarruf tedbirlerine sıkı uyum, harcamaların verimli bir şekilde yönetilmesi, yereldeki kamu yatırımlarının yakın takibi, kayıtdışı ekonomiyle mücadele, sosyal yardımların etkin kullanımı ve deprem harcamaları konusunda halkımızın bilinçlendirilmesi gibi alanlarda valilerimizin desteğini bekliyoruz.

Bu yönde atılacak kararlı adımlar, kamu maliyesi hedeflerimize ulaşmada kritik öneme sahiptir.”

Bakan Şimşek’ten valilere tasarruf çağrısı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Bergama Haber, Gündem, Son Dakika Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!