Bakan Şimşek: Politikalarımızın sonuçlarını alıyoruz

featured

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, cari denge, sanayi üretimi ve işşizlik verilerinin ardından açıklama yaptı. Şimşek, “Uygulamaya koyduğumuz politikalarımızın sonuçlarını her gün alıyoruz.” dedi.

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, cari denge, sanayi üretimi ve işsizlik rakamlarını değerlendirdi.

Sosyal medya hesabından açıklama yapan Şimşek, büyümede dengelenmeye yönelik politikalarla cari dengenin ekim ayında da fazla verdiğini, yıllık açığın mayısa göre 9,6 milyar dolar azaldığını belirtti.

“Cari dengedeki düşüş ve ülkemize yönelik artan uluslararası yatırımcı ilgisi sayesinde rezervlerimiz 140 milyar dolar ile tarihi yüksek seviyesine ulaştı.” diyen Şimşek şunları kaydetti:

“Uyguladığımız politikalarla bir yandan kırılganlıkları azaltırken diğer yandan yatırım, istihdam, üretim ve ihracat odaklı sürdürülebilir büyümeyi tesis ediyoruz. Bu dönemde en büyük dezavantajımız ihracat artışını sınırlayan ticaret ortaklarmızdaki zayıf talep.”

Sanayi üretimindeki seyrin büyük oranda bunu yansıttığını vurgulayan Şimşek, ekim ayında işsizliğin son 11 yılın en düşük seviyesi olan yüzde 8,5’e gerilediğini ifade etti.

Bakan Şimşek, “Uygulamaya koyduğumuz politikalarımızın sonuçlarını her gün alıyoruz, program hedeflerimiz bir bir gerçekleşmeye devam edecek.” diye konuştu.

Bakan Şimşek: Politikalarımızın sonuçlarını alıyoruz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Bergama Haber, Gündem, Son Dakika Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!